2020’deki en iyi 25 yazılım geliştirme blogu

DgD GELECEĞİN BİLİMİ GENEL TEKNOLOJİ YAZILIM

1. Dzone

En iyi yazılım geliştirme bloglarından biri Dzone. Çevik yazılım geliştirme hakkında gerekli tüm bilgileri bulabileceğiniz Web. Yeni başlayanlar ve uzmanlar için öğreticiler, yönergeler, araçlar ve yazılım bilgileri. Yüzlerce yayın, 1 milyondan fazla üye. En popüler konular: Agile, Big data, Cloud, Data base, Devops, Integraton, IOT, Java, Mobile, Performance, Security ve daha fazlası.

2. Javacodegeeks 

Burada aslında Java çevrimiçi öğrenebilirsiniz. Android geliştirme eğitimlerini, yeni başlayanlar için Java eğitimlerini, Java kitaplarını, Scala, Kotlin, Groovy ve JRuby haberlerini, kod örneklerini ve daha fazlasını bulacaksınız.

Javascript kodlama örnek şeması

3. Github blog

Temiz kod örnekleri bulmak için en iyi yer. Ayrıca, DevOps araçlarını ve en iyi yazılım geliştirme uygulamalarını göreceksiniz.

4. Toptal blog

Derinlemesine geliştirme eğitimleri ve yeni teknoloji trendleri için yer. Burada Arka uç, Web ön ucu, Mobil, çevik proje yönetimi vb. İle ilgili en son bilgileri bulacaksınız.

5. Geeksforgeeks 

Geeksler için bir bilgisayar bilimi portalı. İyi yazılmış, iyi düşünülmüş ve iyi açıklanmış bilgisayar bilimi ve programlama makaleleri içerir.

Yazılım portalı

6. Thedailywtf

Kullanıcı tarafından gönderilen kötü kod ve yazılım tasarımı örneklerinin günlük yayınlarını sunar. Bilgi Teknolojisinde meraklı sapkınlıklara örnekler ve açıklama bulmak için iyi bir yer. Temel olarak, yazılım geliştirme için “nasıl yapılmaması” rehberidir. Çok kötü giden proje yönetiminden açıklanamayan kodlama seçeneklerine kadar felaketli gelişme masallarını anlatıyorlar.

7. Docker blog

İsminden de tahmin edebileceğiniz gibi, burada Docker ile ilgili tüm yararlı bilgileri bulacaksınız . Vaka çalışmaları, öğreticiler, örnekler, güncellemeler, haberler ve daha fazlası. Docker’ı kullanarak ikna olmanız gereken her şey.

8. Atlassian blog

Çevik yazılım geliştirme için bazı pratik ipuçları ve yaklaşımlar vardır; test , entegrasyon, vs. Burada duyuruları, dergi kayıtlarını, durum raporlarını, haberleri, trendleri, püf noktaları ve ipuçlarını bulabilirsiniz.

9. JSplayground

Bu blog JavaScript, React hakkında. Javascript projenizin doğru yönde ilerlediğinden emin olmak için alabileceğiniz tüm gerekli ipuçları ve öneriler.

Proje aşaması

10. Scotch.io

Scotch, tüm programlama konularını tartışan bir web geliştirme blogudur. En popüler olanlar: Javascript, Angular 2, Node.JS, Docker, PHP, vb.

11. Twitter engineering blog

Bu blogda Twitter mühendisleri vaka çalışmalarını, ipuçlarını, bulgularını ve tuzaklarını paylaşıyorlar. Bu blog gerçek örneklere, gerçek projelere dayanmaktadır. Burada gerçekten dünyanın en iyi mühendis takımlarından birinden öğrenebilir ve hangi araçları kullandıklarını ve hangi metodolojiyi izlediklerini öğrenebilirsiniz.

12. Scala blog

Yine bu blogun Scala ile ilgili olduğunu tahmin etmek oldukça kolay. Scala güncellemeleri, Scala en iyi uygulamaları, Scala ipuçları ve örnekler.

13. Michael Feathers blog

Michael Feathers,
yazılım ve organizasyon tasarımı konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan R7K Research & Conveyance’ın kurucusu ve direktörüdür . Michael ayrıca
Eski Kod ile Çalışma Etkin olarak kitabının yazarıdır ve görüşlerini blogunda düzenli olarak paylaşmaktadır. 

14. Allen Holub blog

Allen, kurumsal dönüşüm ve iyileştirmenin yanı sıra yazılım mimarisinde de uzmanlaşmıştır. Blogunda deneyimlerini düzenli olarak paylaşmaktadır. 

Yazılım mimari

15. Devhumor

Evet, bu yazılım mizahıyla ilgilidir. Memeler, resimler, şakalar, kod ve sizi güldüren gerçek hayattan diğer şeyler.

16. Mathias Verraes blog

Mathias DDD konusunda uzmandır ve bu konuyla ilgili birçok değerli bilgiyi kişisel blogunda bulabilirsiniz. 

17. O’reilly blog

Şirketlerin değişen pazarlara ayak uydurmak ve müşteri ve iş beklentilerini tahmin etmek için bulut ve yeni nesil mimarileri nasıl kullandığını görün.

18. Thoughtworks blog

Burada kurumsal teknoloji ve mühendislik mükemmelliğini derinlemesine inceleyen makaleler bulacaksınız. 

19. Science Soft 

Yazılım geliştiricileri için çok ilginç bir blog. Burada yüksek kaliteli özel yazılımlar, Java, mikro hizmetler, AI, vb. Hakkında bilgi bulabilirsiniz. 

20. Scala times

Haftada bir Scala haberi. Tüm scala severler kesinlikle takip etmelidir, çünkü bunu yaparak Scala dünyasında neler olduğunu her zaman bileceksiniz.

21. Martin Fowler blog: microservices

Burada nesne yönelimli programlama hakkında makaleler göreceksiniz. Mikro hizmetler, yeniden düzenleme, çevik, sürekli dağıtım ve burada bulabileceğiniz diğer önemli ve güncel konular.

22. RisingStack Engineering

Node.js ve JavaScript severler için mühendislik blogu. TDD, geri arama cehennemi, temiz kodlama ve diğer vızıltılar ve önemli konular burada tartışılmıştır.

23. Codecentric AG Blog

Java, Performans Çözümleri, çevik, yazılım mimarisi, sürekli teslimat, bulut ve çok daha fazlası hakkında ilginç makaleler içeren blog.

24.  AWS Developer Blog

Java, .NET, PHP, Javascript, C ++ ve daha fazlası hakkında makaleler içeren faydalı blog.

25. Mailtrap

E-posta geliştirme ve altyapı hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şey. Burada çeşitli çerçevelerle e-posta işlevselliği oluşturma, e-posta testi kullanım örnekleri ve ipuçlarının yanı sıra e-posta göndermenin teknik yönleri hakkında öğreticiler bulacaksınız. 


Umarım bu yazılım geliştirme bloglarını sizin için yararlı bulursunuz! Bu listede yer almayı hak eden başkalarını biliyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın! Teşekkür ederim! 

Aile alıntı Arkadaşlar art bilim Blog Blogger Büyük DgD dgdbazaar din Dünya Edebiyat edebiyatsokağı Fatih Gülerce film foto fotoğraf Gün hikaye ilim insan instagram kitap Kültür mesnevi mevlana Modern psikoloji sanat Sağlık seyahat stefanzweig söz tarih tasavvuf ted teknoloji travel Uluslararası youtube Zaman Ülke İnsan İnsanlar

1 thought on “2020’deki en iyi 25 yazılım geliştirme blogu

Leave a Reply