Bloglamada Kariyer

GENEL

Birçok serbest yazar, blog yazmanın kendilerine sunulan en yeni kariyer fırsatlarından biri olduğunu görmeye başlıyor. Bloglama, esasen belirli bir konuda ters kronolojik sırayla listelenen bir dizi gönderidir. 

Bu bloglar çeşitli farklı konular hakkında olabilir ve kişisel, politik, bilgilendirici, esprili veya blog yazarı tarafından istenen başka herhangi bir kategori olabilir. 

Bloglamada Başarı

Ancak başarılı bir blogun anahtarı, geniş bir kitleye hitap eden bir konuyla ilgili bir blogdur. Ek olarak, blog düzenli olarak güncellenmeli ve blog okuyucularına yararlı içerik sağlamalıdır. 

Bu makale blog yazarlığında kariyer fırsatları bulma konusunda bazı bilgiler sağlayacak, bu tür bir kariyerin faydalarını tartışacak ve yazarların bir blogu nasıl başarılı bir şekilde yönetebilecekleri hakkında bilgi sağlayacaktır.

Bloglamada Kariyer

Blog Yazma Kariyer Fırsatları Bulma

Blog yazma kariyer fırsatları giderek daha popüler hale gelse de, birçok yazar bu harika fırsatları nasıl bulacağının farkında değil. 

Bu kariyer fırsatları, hayalet yazı pozisyonları olarak veya yazara imza atan pozisyonlar olarak sunulabilir ve bu blog oluşturma fırsatlarını bulmak, genellikle yazarlar için başka kariyer fırsatları bulmaya çok benzer.

Blog yazarı arayan şirketler, iş açılışını, şirketteki muhasebe pozisyonları veya idari pozisyonlar gibi diğer açıklıkları yayınladıkları şekilde yayınlayabilir. 

Bu nedenle, bir blog yazarı olarak bir pozisyonla ilgilenen yazarlar, başka kariyer fırsatları bulmak için güvendikleri aynı iş arama web sitelerini kullanmalıdır.

Blog yazarları, yalnızca blog yazarlığındaki kariyere odaklanan kariyer web sitelerini ve mesaj panolarını da ziyaret etmek isteyebilirler. 

ProBlogger.net web sitesi, yalnızca blog yazarlarını belirli bir blog için bir yazar tutmakla ilgilenenlerle bağlantı kurmaya adanmış bir web sitesi örneğidir. 

İlgilenen blog yazarları, yaşamak için blog yazanlar için mesaj panolarına katılmayı da düşünmelidir. 

Bu yararlı olabilir, çünkü burada blog yazarları, çalıştıkları şirketlerle ilgili bilgilerin yanı sıra, şu anda blogcuları işe almak isteyen şirketler hakkında sahip oldukları bilgileri de paylaşacaklardır.

Blog Yazmada Kariyerin Faydaları

Blog yazarlığında kariyer yapmanın birçok yararı vardır. Belki de bir blog kariyeri için en çekici avantajlardan biri, işin genellikle uzaktan çalışma pozisyonu olarak yapılabilmesidir. 

Bunun nedeni, blogger’in bir blog yazmak ve yüklemek için gerekli yazılıma erişimi olduğu sürece, blogger’ın işi belirli bir konumdan gerçekleştirmesine gerek olmamasıdır. 

Bu, blog yazarının dünyanın hemen hemen her yerinde ikamet edebileceği ve gerekli işi muhtemelen kendi evinden yapabileceği anlamına gelir. 

Ancak, tüm bloglama pozisyonları uzaktan çalışma pozisyonları değildir. Bazı şirketler, blog yazarlarından kişisel tercih meselesi olarak işi yerinde gerçekleştirmelerini isteyebilir.

Blog yazarlığı kariyerinin bir başka yararı, işi blog yazarına uygun bir hızda gerçekleştirme yeteneğidir. 

Blog yazarının düzenli bir programa göre bloga yeni bir gönderi yüklemesi gerekebilir, ancak yazıların yazımı, blog yazarı için uygun olduğunda gerçekleştirilebilir. 

Birçok blog yazılımı paketi, blog yazarının belirli bir gönderinin yüklenmesi için belirli bir zaman ayarlamasını sağlar. 

Bu, blogger’ın bir seferde birkaç gönderi yazmasına ve önceden belirlenmiş bir programa göre yayınlamasına olanak tanır.

Blog Yazmak İçin Zaman Bulmak

WordPress – Blogger

Birçok blog yazarının karşılaştığı sorunlardan biri, blog yazacak zaman bulmaktır. Bu, özellikle blog yazarı birkaç blog tutuyorsa veya blog yazarı, okuyucuların ilgisini çekmesi ve alakalı olması için gönderilerin zamanında olması gereken güncel bir olay blogu sürdürüyorsa zordur. 

Toplu olarak blog gönderileri yazmak ve bunları gerektiği gibi yayınlamak için programlamak, birkaç blogu yönetmenin bir yoludur. 

Bununla birlikte, güncel olaylarla ilgili blog yazarları, güncel blog gönderilerini yayınladıklarından emin olmak için zamanlarını akıllıca bütçelemek için özel dikkat göstermelidir.

Bunu başarmanın bir yolu, ilham almak için güncel olayları okumak için günlük zaman ayırmak ve ardından blogu yazmak ve yayınlamak için bundan sonra zaman ayarlamaktır.

Leave a Reply