Cep telefonu

GENEL TEKNOLOJİ

Cep telefonları, gerçekten her zaman ulaşılabilir olmak istiyor musun?

Herkesin 7/24 ulaşılabilir olmasını gerçekten istiyor musunuz? Ne demek istiyorum? Ünlü biri bir keresinde, kendinizi ne kadar müsait hale getirirseniz; herkes sizden ne kadar müsait olmanızı bekler. 

İnsanlar, aradığınızda memnun olmaktansa, anında ve sürekli ulaşılabilir değilseniz, aslında sinirleneceklerdir. Her zaman müsait olmanızı bekleyen insanlar can sıkıcı olabilir. 

Cep telefonu aramaları

Cep telefonu aramaları banyonuz dahil her yerde sizi takip eder. Gece dinlenmek istediğinizde bile cep telefonları çalmaya ve sizi rahatsız etmeye devam ediyor. Eğer önemliyse sorun değil ama çok basitse neden bu kadar geç rahatsız edilmeniz gerekiyor.

Bugün bu modern toplumda yaşıyoruz ve cep telefonlarının çoğalmasıyla her yerde ve her yerde konuşan insanları görüyoruz. İş için kullanılırsa, bu çok etkili ve değerli olabilir. 

Bununla birlikte, uykunuzda ve hatta banyodaki zamanınızda rahatsız edilmek çok basit sorunlar için, tamamen iğrenç değilse, oldukça can sıkıcı olabilir. Ancak, kendinizi her zaman müsait kılarsanız, kendi kabusunuzu yaratmış olursunuz.

Görgü kuralları

Cep telefonu görgü kuralları unutulmuş bir kavram olmaya başladı. İnsanların telefonda yüksek sesle konuştuğunu göreceksiniz ve yakındaki insanları restoranlarda ve hatta ofislerde rahatsız edeceksiniz. 

Eminim şimdiye kadar, bir toplantıda bir veya iki kez, bir cep telefonu çaldığında hemen hemen herkesin hemen cep telefonunu arayacağını fark edeceksiniz. 

Konuşan siz olsaydınız ve karşınızdaki kişi telefonunda konuşsa, nasıl hissederdiniz? Eminim küçülmüş ve görmezden gelinmiş hissedeceksiniz. Kaba uygulama ve değiştirilmelidir.

Cep telefonu kullanan kişilerin, özellikle kullandığınızda kaba görünebileceğiniz yerlerde ve hatta cep telefonunuz çaldığında, cep telefonu kullanımına ilişkin belirli bir görgü kurallarına uymalarına yardımcı olabilir.

İbadet yerindeyken

İbadet yerindeyken cep telefonunuzu evde bırakmanız ya da en azından ondan uzaklaşmak istemiyorsanız onu kapatmanız gerekebilir. Bunun nedeni, cep telefonunun çalması sadece dua ederken sizi rahatsız etmeyecek, aynı zamanda başkalarını da rahatsız edecektir. Pahalı gadget’ınızı bir ibadet yerinde göstermenize gerek yok.

Toplantılar sırasında lütfen cep telefonunuzu kapatın; Biri konuşurken telefonunuzun çalması kabalıktır. Kesinti, özellikle toplantı son derece önemli konuları ele aldığında sorunlara neden olabilir. 

Ancak, çok önemli bir aramayı bekliyorsanız, bir arama geldiğinde sizi uyarmak için cep telefonunuzun titreşim modunu kullanabilir ve aramayı cevaplamanız gerekirse toplantıdan ayrılabilirsiniz. Ayrıca olası arayanı bir toplantıda olduğunuzu ve rahatsız edilmeyeceğinizi de bildirebilirsiniz.

Seyahat ederken

Seyahat ederken ve bir uçağın içindeyseniz, telefonunuzu kapatmanız gerekecektir. Bunun nedeni, elektronik cihazların uçağın aviyoniklerine müdahale edebilmesidir. Bu nedenle, güvenlik nedeniyle telefonunuzu kapatmanız gerekir. 

Ancak çok uzun uçuşlarda, havayolu şirketleri belirli bir saatte cep telefonu kullanımına izin veriyor, gerçekten bir telefon görüşmesi yapmanız gerekiyorsa, gerekliyse ayrılan bu süreyi kullanın.

Cep telefonu günümüzde bir zorunluluk haline geldi, bu yüzden çoğu insan onu kullanıyor ve cep telefonu üreticileri bu çok küçük alet için sürekli olarak farklı kullanım ve işlevler geliştiriyor. 

Küresel olarak rekabetçi olun, ancak kaba olmanın modernliğin bir parçası olmadığını anlamalısınız. Belli bir görgü kuralına uyun; bu size ve işinize çok yardımcı olacaktır.

Leave a Reply