Evrensel Çekim Yasası Nedir

GENEL

Evrensel Çekim Yasası şöyle der:

İstenilen ya da istenmeyen, dikkatimizi vermeyi seçtiğimiz her şeyi çekeriz.

Çoğu zaman, kasıtlı bir seçim yerine “varsayılan” olarak çekeriz. Sadece çözülmesi gereken sorunlara veya iyi hissetmeyen ya da doğru görünmeyen şeylere odaklanarak günümüzden geçeriz. 

Bunu yaparken, aslında daha fazla sorun yaratıyoruz, daha çok iyi hissettirmeyen ve daha çok doğru görünmeyen şeyler.

Kendinizi büyük bir mıknatıs olarak düşünün. Metali uzaktan kendine çeken türden. Çekmeye “çalışmaz”, sadece çeker. Bizim için de aynı şekilde. Çekmeye çalışsak da çalışmasak da, bunu her zaman YAPIYORUZ. 

(Uyuduğumuz zamanlar hariç) Ve hakkında düşündüklerimizin benzerliğini çekeriz. Bir şeyin eksikliğini düşünüyorsak, daha fazla eksikliği çekeriz (kıtlık). 

Sevdiğimiz bir şeyi düşünüyorsak, sevdiğimiz ve zevk aldığımız şeyleri daha çok çekeriz. Kulağa inanılmaz derecede basit geldiğini biliyorum ve öyle.

Biz insanlar aslında çok güçlü çekicileriz ve bu harika, Tanrı’nın verdiği gücü, hayatta istediğimizden daha fazlasını çekmek için kullanabiliriz – sadece düşüncelerimizi ve arzularımızı nereye yerleştirdiğimize dikkat ederek.

Aklıma eski bir atasözü geldi: “Bir adamın kalbinde düşündüğü gibi, o da öyle.” Atasözleri 23: 7 Bu atasözünün yazarının “kalbinde düşünüyor” demesi ilginç çünkü çoğu zaman aklımızla düşündüğümüzü düşünüyoruz. 

Ancak, gerçekten düşünmemizi, inancımızı, ‘titreşmemizi’ yaptığımız kalpten gelir.

Çektiğimiz kalpten geliyor. Kalbinizi güçlü bir mıknatıs olarak hayal edin. Kalp, çeken tüm sinyallerin ‘vibratörü’dür.

Bir radyo düşünün. Birçok farklı istasyonu var. Bir istasyonu ayarlamak için belirli bir frekansı çevirirsiniz. Dikkatimizi bir şeye çevirir çevirmez (frekansını çevirir) bize doğru yolculuğuna başlar.

Hayatınızda istemediğiniz bir şeyden kurtulmak için, basitçe farklı bir titreşime (frekans veya radyo istasyonu) – istediğiniz bir şeye ayarlayın.

Kasıtlı Çekim sanatının üç bölümden oluştuğunu görüyorum:

1. Ne istediğim konusunda çok net olmak

2. Titreşimi istediğimle eşleşene kadar yükseltmek

3. İstediğimin bana gelmesine izin vermek

Fırsatımız var hayatın bize sunduğu birçok ‘zıtlık’ aracılığıyla tam olarak ne istediğimizi bilmede netlik kazanmak. Kontrastı başarılı bir şekilde kullanmanın anahtarı, onu kısaca gözlemlemek ve ne istediğinize karar vermenize yardımcı olmak için kullanmaktır. 

Alışkanlığımız konuşmak, başkalarına anlatmak ve sevmediğimiz şeylere odaklanmak olduğu için bu biraz pratik gerektirir.

Beni heyecanlandıran genellikle üçüncü kısımdır. Bazı kendi kendini sınırlayan inançları çok uzun bir süredir tuttum – o kadar uzun süredir onları artık tanımıyorum, ancak yine de yüzeyin altında titriyorlar, istediğimi iptal ediyorlar.

Direniş

Benim işim tüm direnişi bırakmak ve istediğim şeyin bana geleceğine inanmak – sadece istediğim için.

Leave a Reply