Gülümsemenin Bizi Daha Başarılı Hale Getirmesinin 11 Harika Nedeni

GENEL

Birincisi: Gülüşümüz, insanlara dost olduğumuzu gösterir.

Bir yabancı size yaklaştıysa ve sizinle göz teması kurduysa ve sonra size geniş bir gülümsemeyle davrandıysa, onların arkadaşça davrandıkları ve kesinlikle size zarar vermeyeceği konusunda oldukça iyi bir fikre sahip olacaksınız.

Aksine, kaşlarını çatan veya düşmanca yüz hatları olan yabancıya güven vermeyi çok daha zor bulacağız.

İkincisi: Bir gülümseme insanları mutlu edebilir.

Biri size bir gülümsemeyle davrandığında, bir yabancıya bile, genellikle ona gülümsersiniz. O an için tek bir kelime bile söylemeden pozitif iletişimin tadını çıkarırsınız. Ana cadde gibi kalabalık bir alanda yürürken bunu çok kısa sürede yüzlerce kez yapabilirsiniz.

Henüz gülümsemeyen birine gülümsediğinizde ve onlar da gülümsediğinde, hayatlarına, kim bilir, bütün gün sürebilecek bir mutluluk anı getirmiş olursunuz.

Üçüncüsü: Gülümsemek bulaşıcıdır.

Çok gülümseyen biriyle birlikte çok zaman harcadığınızda, yakında gülümsemesinin üzerinizde yıpranmaya başladığını keşfedeceksiniz. Gülümsemeye karşılık vermemek zordur; çoğumuz bunu bilinçaltı düzeyde düşünmeden yapıyoruz.

Dördüncüsü: Gülümsemek sizi popüler yapabilir.

Hangi tür insanları tercih edersiniz? Yorgun ve halsiz bir yüzü olan kişi. İçsel sıkıntı ve endişe düşüncelerini yansıtabilecek bir ifade mi? Ya da her zaman gülümseyen ve yaşam için coşkulu bir tutkusu olduğunu gösteren birini mi tercih edersiniz?

Çoğumuz için seçimin apaçık olacağını düşünüyorum!

Beşincisi: Gülümsemek yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olabilir

Aynı şekilde, pek azımız bir arkadaş olarak sefil bir insan seçerdik. Kabul edelim ki hepimiz neşeli, mutlu ve pozitif olacak birini istiyoruz.

Altıncı: Bir gülümseme genellikle geri döner Biri size gülümsediğinde, içinizde iyi hissettirir
Gülümseyen çocuklar

Kısa ama çok olumlu bir iletişim kurdunuz ve muhtemelen yeni biriyle tanışma veya arkadaşlık kurma sürecinde ilk adımı attınız.

Yedinci: Gülümsemek sizi içten içe pozitif ve mutlu eder.

Gülümsediğinizde zaten mutsuz, negatif veya üzgün hissetmek zordur. Gülümsemek size şevk ve dürtü verir, aynı zamanda alışkanlık oluşturur.

Sekiz: Bir gülümseme sizi çok daha çekici gösterir.

Gülümsemeyen pek çok ünlü veya medya şahsiyeti görmüyorsunuz, çünkü eğer yaparsanız popülerliklerinin hızla düşmeye başlayacağı oldukça kesin!

Dokuzuncu: Gülümsemek, başkaları için unutulmaz olmanıza da yardımcı olur!

Gülümsemenin, olmayanlardan çok daha akılda kalıcı olduğunu fark ettiniz mi? Negatif ya da nötr bir özellik takan kişinin üzerine gülümseyen kişiyi hatırlama olasılığınız 3 kat daha fazladır.

Onuncu: En önemlisi gülümsemek sağlığınız için iyidir !!!

Gülümsediğinde ne yapıyorsan çok daha kolay bulursun. Gün boyunca oluşturmuş olabileceğiniz stresi, endişeyi ve gerginliği serbest bırakır. Uzun vadede, gülümseme alışkanlığını geliştirmek, hayatınızın birçok yönünü iyileştirmek için yapabileceğiniz en akıllıca şeylerden biri olacaktır.

Onbirinci: Gülümsemenin etkileri saatlerce sürebilir

Hayatınızda hangi problemler ve zorluklar olursa olsun, geçici olarak gülümsemek onları koyar ve tutar. Bir süreliğine sorunları unutup olumlu hale gelirsiniz ve olumlu bir durumdayken hayatınızı ilerletmek ve iyileştirmek için çok daha fazla potansiyele ve güce sahipsiniz.

Son olarak: Gülmek ÜCRETSİZDİR!

Asla gülümsemeniz eksik olmayacak ve her zaman etrafta dolaşmak için yeterli olacaksınız. Gülümsemenin olumlu yönlerini tarttığınızda, çok daha fazla gülümsemek ve bunları olabildiğince çok insanla paylaşmak akıllıca bir karar değildir.

Leave a Reply