O Çocuk

GENEL

Sen kalk bir çocuğun elinden tut. Okuması için elinden geleni yap, hayal kurmasını öğret o çocuğa. Büyü! de. Oku! de. Kimseye başını eğme. Doğru ol de. O çocuğu o kadar güzel bir şekilde motive et. O kadar büyük bir güven ver ki o taa Orta Asyalara kadar tek tabanca gitsin. Bulsun kendini. Bozkırda vaha arasın. Kuraklaşmış gönüllere çiçekler açtırsın. Ana babasına umut olsun. Öyle bir yol açmışsın ki o yolun ışığı bile yokken güven ışığı ile yol bulsun. Sonra okulu bitsin. Babası sanki elinden çok şey gelecekmiş gibi ölsün gitsin. Bütün sorumluluklarını bahane etsin o çocuk. 28 yaşında bir çocuk. Büyüyememiş.

Hep aynı çocuk. 14 yaşında lisede 7 zayıfla kalan çocuk. Aldığı öğüdü kulağına küpe etsin. Çok okusun. Okusun, doymadan okusun. Beyin süzgecinden de geçirsin. Kürşad’ın ihtilaline inansın ama her hangi bir ideolojinin peşinden koşmasın. Sağlam bir Türk sevdalısı ama kendine en büyük düşmanın yine kendi olduğunu bilecek kadar realist. Inatçı ve inançlı. Güçsüz kollarını sporun güçlendireceğine inanan çocuk. Yalnız olmadığını karanlık çökünce anlayan çocuk. Aydınlıkta, iyi günde yanında olanların kötü günde yıldızlar kadar uzakta olduğunu bilen çocuk. Büyümüş de küçülmüş bak sen!
Neyse o çocuk iyi bir yere gelince ilk okuduğunuzda aklınıza gelen çocuk olarak anılacak. Bir insana malum iki şekilde küfür ederler. Desinler. Etsinler.
Bu çocuk yaş attı büyümedi. Hala güvenir insanlara. Her yüzüne güleni dost sanır hayatında. 13 yaşından 25 yaşına kadar büyüdü bir kadının kollarında. Sonra ok gibi yabana… …ok gibi köşeye. Bir gün o çocuk…
Küfür etmemek için kendimi zor tutup sadece yazma alışkanlığı edindiğim için teşekkür ediyorum bu yeteneği bana verene. Sen çalış didin okulda hocan taksın. Mahallede komşun taksın, bacın gardaşın taksın. Biz hiç bir yere varmayalım ölelim en iyisi. Yapın bi muska edin bi cin musallatı. Aklınız bu kadar çünkü. Akbaba sürüsü.
Nerede kalmıştık sen kalk o çocuğa o kadar ümit ver sonra da dalga geçer gibi …
Yazmayacam lan!. Yedirecem bu lafı. Yüzüne vura vura yaşayacam bu hayatı. Küfürsüz. Tertemiz. Herkes işine baksın!
Esen kalın hoş kalın. Boş konuşmayın.! 

🙋

‍♀️

🤘
😁

20:50/06.08.20|fk 

Leave a Reply