SIRLAR

DİN GENEL

Borç ve Sıkıntılardan Kurtulmak İçin

Borç ve sıkıntılardan kurtulmak için yukarıdaki dua 21 defa okunur.

Allâhümme fâricel hemmi vekâşifel ğammi mucîbe de’vetil muzdarrîne raȟmâned dünyâ vel âĥireti veraȟîmehümâ ente terȟamünî ferȟamnî biraȟmetin tuğnînî bihâ án raȟmeti men sivâk

Manası: Ey sıkıntıları giderip kederi ortadan kaldıran, darda kalmışların duasını karşılıksız bırakmayan Rabbim! Dünya da, ahirette ve bunların her ikisinde de merhamet edip acıyan Sen’sin. Bana, Sen’den başkasına muhtaç etmeyecek merhametinle merhamet eyle Rabbim.

Cennetül Esma

Hazreti Ali kerramellahü veçheh Efendimiz bu isimlere devam etmiştir. Bu yüce isimlerin öyle bir sırrı vardır ki hangi niyet olursa olsun okunduğu takdirde niyet hasıl olur.

Bütün islam uleması tarafından kabul görmüş, bilhassa İmamı Gazali Şeyh Ahmed el Buni gibi büyük şahsiyetler üzerinde durmuş ve vird olarak devam etmişlerdir. Sabah ve akşam 41 defa okunmasında çok büyük faydalar vardır. Niyet edip okunur.

Bismillâhirraĥmânirraĥîmi ferdün ĥayyun gayyûmun ĥakemün âdlün guddûsun seyec álullâhu beģde ũsriy yüsrâ

Tüm Göz Hastalıkları İçin

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)’in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri’nin ruhuna bağışlanır.

Tavuk karası, göz pınarlarının kuruması, miyop, hipermetrop ve astigmat, keratokonus,katarakt ve tüm göz rahatsızlarını için aşağıdaki tertipleri uygulayabilirsiniz.

1.Tertip

 • Kanlıca mantarı Sabah namazını kıldıktan sonra güneş doğmadan 70 tane toplanır,
 • Bu mantarlar temiz bir tülbent yardımı ile sıkılır ve suyu çıkarılır,
 • Çıkan bu su cam bir kavanoza konulur,
 • Suyun üzerine her birinin başında besmele çekmek kaydıyla 70 defa Fatiha suresi (amin denilerek) okunur ve üflenir,
 • Su bitene kadar sudan sabah akşam göze 1’er damla damlatılır,

2. Tertip

Her hangi bir Arabi ayın ilk cuma günü sabah namazından sonra işrak vaktinde safran mürekkebiyle aşağıdaki dua 2 adet yazılır birini üstünde nuska olarak diğerini ise suyun içerisine atarak içer ve gözüne pansuman yapar

بسم الله الرحمن الرحيم

قل هوالله احد ان في العينين رمد احمر في البياض حسبي الله الصمد ياالهن باعترا فِي اعتزالك عن ولد عاف عيني ياالهي اكفني شرالرمد ليس له شريك ولاكفوا احد لم يلد ولم يولد ولم يكن له كفوا احد الله يغلب كل غلب ولا يموت الله احد فسيكفيكهم الله وهو السميع العليم اقسمت عليك ايها لرمد المرمود المتمسك بعروق الراء س
 
اخرج من عين المصاب اخرج بتوراة موس انجيل عيسي وزبور داود وفرقان محمد صلي الله عليه وعليهم وسلم لايقح فسيكفيكهم الله وهو السميع العليم فكشفنا عنك غطائك فبصرك اليوم حديد ولا حول ولاقوة الا با الله العلي العظي

 
 

Not: Bu iki tertip tek tek uygulanabildiği gibi birlikte uygulandığında etkisi daha çabuk ve tesiri daha fazla olur.

Büyü Musallat ve Muhabbet İçin

Bu tertip niyet edilip suya okunursa büyü ve cin musallatına karşı etkili olur. Eğer toz ve şekere okunur ise muhabbet ile alakalı tesir sağlar. Okuma saati sabah İşrak namazından sonra (güneş doğduktan 45 dakika sonrası) ikindi ezanlarına kadar yapılır.

Öncelikle abdest tazelenir. 2 rekat Allah rızası için namaz kılınır. 70 defa istiğfar, 70 defa salavatı şerife çekilir. 10 defa Fatiha, 11 defa ihlas okunur. 3 defa kelime-i şehadet getirildikten sonra hasıl olan sevabı Peygamber Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem, Ehli Beyti, bütün Sahabe-i Kiram Efendilerimiz, Abdülkadir Geylani Hazreti ve Adem aleyhisselam dan bu zamana kadar gelmiş geçmiş bütün Salih insanların ruhlarına hediye edilir.

güzel bir tütsü yakılır. Şeker ya da su hangisine okunacaksa önüne alınır. Niyet yapılır ve okumaya başlanılır.

Bu tertib 7 gün üst üste yapılır ve 8. gün su veya şeker kullanılmaya başlanır. Tertibe Pazar günü başlanır Cumartesi gün son bulur. Pazar günü kullanılmaya başlanır. Günlere göre okumalar aşağıdadır.

Pazar: 786 defa Besmele ve 70 defa Fatiha (aminsiz).

Pazartesi: 41 defa Bakara suresinin ilk 5 ayeti, 170 defa Ayetel Kursi, 90 defa Amenerrasülü, 99 defa Haşr suresinin son iki ayeti.

Salı: Tövbe suresinin son iki ayeti bir besmele ile 300 defa.

Çarşamba: Fetih suresinin son ayeti 70 defa.

Perşembe: 7 defa Yasin, 818 defa “ Selamün gavlen mir rabbirrahim “.

Cuma: 70 defa İnşirah suresi, 333 defa salli-barik.

Cumartesi: 70 defa İhlas, 70 defa Felak, 70 defa Nas, 114 defa Kelime-i Şehadet, 121 defa Kelime-i tevhid, 33 defa “ La havle vela guvvete illa billahil aliyyil azım “.

Not: Okuma esnasında üflemeler, ayetler arasında her 10 da bir yapılır

Mahkemenin Kazanılması İçin

Mahkemenin hayırlı sonuçlanması, kazanılması için 6.666 defa

Vâllâhü ğâlibün àlâ emrihî velâ kinne ekśerannâsi lâ ye ‘a lemûn.

yukarıdaki ayeti okursa tez zamanda mahkeme kazanılır biiznillah.

Bunalımda Olanların Okuyacağı Dua

Yukarıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)’in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri’nin ruhuna bağışlanır.

Her türlü sıkıntı ve bunalımdan kurtulmak için, bir yerde kıbleye karşı oturup hiç ara vermeden bu mübarek dua 1.000 defa okunur. Hulusi kalp ile okunduğunda Allah’ın izniyle sıkıntı, keder ve bunalımlar gider. Defalarca tecrübe edilmiştir.

“ Mâşâallâhü kâne velâ havle velâ guvvete illâ billâhil áliyyil ázîmi ve hasbünallâhü veni’ámel vekîl”

Manası: Allah’ın dilediği olur. Kötülüklerden kurtulmak, iyiliklere kavuşmak ancak Alla’ın yardımı ve kuvveti ile mümkündür. Allah bize kafidir. O, ne güzel bir vekildir.

Hiç Kimseye Muhtaç Olmamak İçin

Sabah ve akşam tertibe başlanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)’in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri’nin ruhuna bağışlanır.

Cuma namazının farzından sonra aşağıdaki duayı 80 defa okumayı adet haline getiren kimseyi Allah’u Teala kimseye muhtaç etmez. Ummadığı yerden rızıklandırır.

يَا غَنِيُّ يَا حَمِيدُ يَا مُبْدِئُ يَا مُعِيدُ يَا وَدُودُ اَغْنِنِي بِحَلَالِكَ عَنْ حَرَامِكَ وَبِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِوَاكَ

Yerlerin ve Göklerin Hazinesi

Osman ibn Affan ( radıyallahü anh ) Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)’ e gelerek kendisine Kur’an’da birçok kez tekrarlanan yer ve göklerin hazinelerinin anahtarı hakkında daha fazla bilgi vermesini istedi.

Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) ona dedi ki:

“Sen benden, daha önce hiç kimsenin benden istemediği şeyi istiyorsun. Yer ve Göklerin Hazinelerinin anahtarı şudur: “

لَا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ وَاللّٰهُ اَكْبَرُ وَسُبْحَانَ اللّٰهِ وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ وَاسْتَغْفِرُ اللّٰهَ الَّذِي لَا اِلٰهَ اِلَّا هُوَ الْاَوَّلُ وَالْاٰخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ يُحْيِي وَيُمِيتُ وَهُوَ حَيٌّ لَّا يَمُوتُ بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلَي كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرْ

“Lâ ilahe illallâhü vallâhü ekberu ve sübhânellahi vel hamdü lillâhi vesteğfirullâhellezî lâ ilahe illâ huvel evvelü vel âĥiru vezzâhiru vel bâtınu yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyullâ yemûtü biyedihil ĥayru ve hüve àlâ kulli şey’in gadîr “

Manası: Allah’tan başka ilah yoktur. Allah en büyüktür. Öyle bir Allah’ı tesbih ederiz ki, öyle bir Allah’tan af dileriz ki, O’ndan başka ilah yoktur. Başlangıçta, sonda, zahirde, batında O vardır. Diriltir, öldürür, O diridir, asla ölmeyendir. Her türlü iyilik O’nun kudretindedir. O’nun kudreti her şeyi kapsar.

Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) devam etti.

“Ey Osman kim bunu günde 100 defa okursa, şu 10 ihsan ile mükâfatlandırır.

 • Önceki tüm günahları affedilir,
 • Cehennem ateşine muzdarip olmaktan kurtulur,
 • 2 melek onu, gece ve gündüz hastalık ve ızdıraplara karşı korur,
 • Ona bir nimet hazinesi bahşedilir,
 • Hazreti İsmail (aleyhisselam)’ın soyundan gelen 100 tane köleyi azat etmişçesine mükâfat kazanır,
 • Kur’an, İncil, Tevrat ve Zebur’un tümünü okumuşçasına mükâfatlandırılır,
 • Onun için Cennette bir ev inşa edilir,
 • Cennette bir huri ile evlendirilir,
 • Bir şeref mükâfatı ile ödüllendirilir,
 • 70 akrabasının günahı affedilir,

Ey Osman! Şayet yeterince güçlü isen, bu duayı her gün okursun. Muvaffak olanlardan biri olursun. Önünde ve arkandaki herkesten üstün olursun. “

Bu dua ile ilgili Hazreti Hace Muinüddin Çişti’nin vefatıyla ilgili şöyle rivayet edilir.

Recep Ayının 5. Gecesinde, hicri 633 yılında, Hazreti Hace Muinüddin Çişti (radıyallahü anh), adeti üzere gece namazından sonra zikir hücresine çekilir. Kapıyı kapar ve ibadete başlar. Geçen 30 yıl boyunca yaptığı gibi, yukarıdaki ayetleri büyük bir huşu içinde okumaya başlar. Hace müritlerinin kendisini rahatsız etmemeleri konusunda uyarmıştır.

Gece boyunca içeriden birbirine bezmeyen sesler geldiğini duyarlar. Sabahın ilk ışıklarıyla bu ses kesilir. Sabah namazı vakti geldiğinde talebeleri kapının açılmadığını görünce endişelenir ve kapıyı kırar ve içeri girerler. Hace Hazretlerinin ölü bedenini bulurlar. Alnında ise şu sözler yazmaktadır.

Haza habibullah

Mate fi hubbillah

O Allah’ın sevgilisidir,

Ve Allah aşkından öldü.

Hak Etmediği Halde Hakkında Kötü Söz Söylenen Kişi İçin

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)’in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri’nin ruhuna bağışlanır.

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ * فَرْدٌ حَيٌّ قَيُّومٌ حَكَمٌ عَدْلٌ قُدُّوسٌ سَيَجْعَلُ اللّٰهُ بَعْدَ عُسْرٍ يُسْرًا اَلْيَوْمَ نَخْتِمُ عَلَي اَفْوَاهِهِمْ

Düşmanın kötü sözü bırakana kadar sabahları ve akşamları 7’ şer defa okunur.  Eğer bu dua, tesirine gönülden inanılarak yapılırsa Allah’ ın adına yemin olsun ki anında faydası görülür.

Mutlaka Okunmalı Büyük Sırlar Var

Bu duadaki sırlar daha tam anlamıyla anlaşılamamıştır. Allah dostları, meşayıh ve veliler bu dua üzerinde çok durmuşlardır. Sıkıntıların kalmasında, işlerin kolaylaşmasında çok tesirlidir. Her Müslüman kardeşimizin mutlaka, sabah ve akşam en az 3’er defa okumasında çok büyük faydalar vardır ve etkisini de görecektir. Ayrıca günde 7 – 9 – 21 – 33 – 41 defa okunması tesiri arttıracaktır.

Bismillahirrahmanirrahim

Allah dedim kale yaptım,

La ilahe illallah dedim kilit vurdum,

Muhammedür rasülullah dedim mühür bastım,

Cümle cihanın yavuz dilini ve gönlünü bağladım,

Ya Latif Ya Vedüd La ilahe illallah Ya hayrel halas imdadıma yetiş Ya Hızır Ya İlyas,

Ve la havle vela guvvete illa billahil âliyyil âzim.

Bir cevap yazın