Ufo Basitçe Tanımlanamayan Uçan Nesne Demektir

GENEL

Biri bir UFO hakkında konuştuğunda akla ne geliyor? Bir bilim kurgu romanının kapağını ve ondan gelen gizemli mavimsi ışıkların görüntüsünü düşünüyor musunuz? 

Gece geç saatlerde dışarıda olduğunuz ve bir ışık parlaması gördüğünüz, bir dakika sonra gördüğünüz şeyin bir UFO olmadığını fark etmenin ne olduğunu merak ettiğiniz bir zamanı mı düşünüyorsunuz sadece bir uçağın ışıklarıydı alçalmaya başlıyordu. 

Filmleri mi, küçük yeşil adamları mı, çizgi filmleri mi düşünüyorsunuz, yoksa sadece başınızı sallayarak geri mi dönüyorsunuz?

Pek çok insan UFO’ları uçan daireler olarak tartışıyor – bulabilecekleri en iyi açıklama bu gibi görünüyor. 

Diğerleri, küçümseyici bir şekilde, UFO’nun basitçe tanımlanamayan uçan nesne anlamına geldiğini ve birinin gökyüzünde yanıp söndüğünü gördüğünü söylüyorlardı.

Işığın ya bir uçak, bir helikopter ya da bir cep telefonu kulesinden ya da başka bir metal nesneden gelen ışığın bir yansıması olduğunu öne sürüyorlar.

Bir cep telefonu kulesinden gelen ışığın yansımaları, 1940’ların sonlarında Roswell, New Mexico’da bulunan “gizemli malzemeleri” açıklamak için çok az şey yapıyor. 

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri ordusu her zaman bu malzemelerin yalnızca bir araştırma balonunun parçaları olduğu, kötü sonuçlanan çok gizli bir test olduğu gerekçesini savunurken, diğerleri başka bir açıklama sunuyor. 

Materyallerin, güvenli bir şekilde inişten ziyade düşen bir uzay aracı olan bir UFO’nun parçaları olduğunu iddia ediyorlar. 

Askeri personel tarafından çağrılan “uçan disk” in bu dünyadan bir şey olamayacağına inanıyorlar ve böylece dünyadaki en çok konuşulan UFO karşılaşmalarından biri başladı.

New Mexico, Roswell’deki UFO’nun gösterildiğinden daha fazla ilgiyi hak ettiğine inananların çoğu, bunun sadece göz ardı edilebilecek bir şey olmadığına inanıyor. 

Kısmen, bunun uçan daireyi çevreleyen diğer hikayelerle bir ilgisi olması muhtemeldir. 

Bir çiftçi, Roswell’den kilometrelerce uzakta malzeme bulduğundan bahsetti ve hikaye, garip buluntuların fotoğrafları eşliğinde gazeteler tarafından alındı ​​- alüminyum folyo, çubuk gibi bir şey. 

Bu, dünya çapında o kadar çok ilgi gören bir hikaye ki, birçok insanın yabancı yaşam duygusunu ve dünyaya yabancı ziyaretlerini etkiledi.

Roswell

Roswell, New Mexico hikayesi hiç bu kadar yaygınlaşmamış olsaydı, UFO ve uçan daire bizim dilimizde, deneyimlerimizde ve romanlarda, televizyon programlarında ve filmlerde o kadar yaygın olmayabilir. İnsanların bir UFO görmesi ne kadar yaygın?

Söylemesi gerçekten zor, çünkü gökyüzünde tanımlanamayan bir uçan cisim gören birçok insan bunu bildirmek konusunda isteksiz. 

Ya bir UFO gören kişi çok daha mantıklı bir açıklama olduğuna inanır ya da sadece onun hakkında bir şey söylese kimsenin ona inanmayacağını düşünür. 

Yine de, diğer gezegenlerden ve galaksilerden gelen varlıkların dünyayı ziyaret ettiğine inananlar tarafından paylaşılan ve komplo teorilerinin konusu haline gelen UFO manzaraları var.

1980′ de İngiltere

Böyle bir olay 1980’de İngiltere, Suffolk’taki Rendlesham Ormanı’nda meydana geldi. 

UFO’yu görenlerin tümü, ormana doğru alçalan tanımlanamayan uçan bir nesneden kabaca bir araba büyüklüğünde olan ve bir ışık demeti üzerinde yüzüyormuş gibi görünen bir UFO’dan gelen yanıp sönen ışıklar gördüklerini iddia ettiler. 

Nesne hakkında raporlar yapıldıktan sonra ağaçların zarar gördüğü, radyo frekanslarının durağan hale geldiği ve daha sonra toprak örneklerinin radyoaktif aktivite gösterdiği keşfedildi.

Benzer şekilde, 1987’de Florida’nın Gulf Breeze şehrinde, bir adam bahçesinden gelen tuhaf bir ışık gördüğünde bir UFO’nun hikayeleri dolaşmaya başladı. 

Uçan daireyi görünce, bir kamera kaptı ve gördüklerinin kanıtı olarak fotoğraf çekmeye başladı. Elbette, bu durumda, hikaye sadece bir UFO gözlemi değil, tekrarlanan deneyimler ve adamın gemiye ışınlanması hakkındaydı.

Gözlemler ve tartışmalar

Bu UFO gözlemleriyle ilgili tartışmalar devam etse ve ses kayıtları ve fotoğraf dokümantasyonu yapılsa da, tanımlanamayan uçan nesnelerin gerçekten uzaydan olup olmadığını bilmek hala zor. 

Florida’daki Gulf Breeze, UFO gözlemleriyle ilgili olarak pek çok kişi, adamın fotoğrafları manipüle ettiğini ve hikayeyi uydurduğunu iddia etti.

Her durumda, her iki taraf – inananlar ve şüpheciler – iddialarını destekleyecek kanıtlar bulur. UFO’lara ve uzaylı ziyaretlerine inananlar, başka türlü açıklanamayacağını iddia ettikleri gerçekleri aktarırlar. 

Şüpheci olanlar kendi açıklamalarını kendi destekleyici delilleriyle birlikte sunarlar. Hangi taraf doğru? Şimdilik, karar vermek size kalmış.

Leave a Reply