Uygun Bisiklet Nasıl Seçilir

GENEL

Birçok farklı bisiklet türü ve stili vardır. Seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olmak için ağırlıklı olarak yapacağınız bisiklet türüne karar vermeniz gerekecektir. Aşağıda, bugün piyasada bulunan bisiklet türlerinden bazıları verilmiştir.

Burada bahsedeceğimiz ilk bisiklet, bazıları tarafından konfor bisikletleri olarak kabul edilenler. Bunlar, çoğu hafta sonu eğlence amaçlı bisiklet sürücüsü tarafından kullanılan türlerdir. Genellikle rahat bir şok emici oturma yeri ve şok emici ön çatalları ve geniş pedalları vardır.

Konforlu bisikletten biraz daha sağlam olan başka bir bisiklet türü de iz bisikleti veya hafif hizmet tipi dağ bisikletidir. Bu bisikletler, yukarıda belirtilen bisikletlerden biraz daha zorlu şeyler alabilir ancak ciddi dağ bisikleti için tasarlanmamıştır.

Tur bisikletleri, uzun mesafeler ve eğlence amaçlı bisiklet sürücülerinden daha hızlı gidenler içindir. Bu bisikletler kaldırımda sürmek için yapılmıştır. Konfor bisikletlerinden daha fazla şok emiciliğe sahip hafif bisikletlerdir.

Kruvazör bisikletleri, daha kalın lastiklere sahip konforlu bisikletlerden daha ağırdır. Yol için veya kuma binmek için iyidirler.

Gerçek bir dağ bisikleti, arazi ve engebeli arazi için tasarlandığından, diğer tüm bisikletlerden daha güçlü bir şasiye ve bileşenlere sahiptir. Bir dağ bisikletindeki lastikler, daha fazla şok desteği için yumrulu ve geniştir. 

Koltuk ve gidon, sürücünün bisikleti manevra yaparken eğilmesine izin verecek şekilde konumlandırılmıştır.

Yaslanmış bisikletler, yaşlı sürücüler ve fiziksel yeteneklerinde bazı sınırları olan kişiler arasında çok popüler hale geliyor. Sürücü ayakları ileri pozisyonda pedal çevirirken yaslanır. Koltuk, diğer bisikletlerden çok daha rahat. Yaslanmış bisikletler yere yakın durur ve birden çok vitese sahiptir.

Sizin için en iyi yatırımın ne olabileceği konusunda fikirlerini almak için bisiklet sahibi aileniz ve arkadaşlarınızla konuşun. 

Uzun vadede bisiklete binmeye devam edeceğinizi düşünmüyorsanız ve hafta sonu binmekten daha fazlasını yapmayı planlamıyorsanız, bir servet harcamanıza gerek yok. 

Birkaç bisiklet dükkanını ziyaret edin ve karar vermeden önce profesyonellerle konuşun. Sizin için doğru bisikleti seçerseniz uzun yıllar keyif alabilirsiniz.

Leave a Reply