Yağ Yak ve Kas Kazan

SAĞLIK SPOR

Yağ yak ve kas kazan – sandığın kadar zor değil. Vücudunuzu fazla kalorileri yağ olarak depolamak yerine yakması için eğitebilir ve kaslarınızı geliştirmek için egzersiz yapabilirsiniz. 

Doğru tekniklerle bu çok kolay, bu yüzden burada size yağ yakmanın ve kas yapmanın en iyi yollarını gösteriyoruz.

Adım 1

Yağ yakmayı ve kas yapmayı öğrenirken öğrenmeniz gereken ilk teknik, vücudunuzu fazla yağı yakması için eğitmektir. İnsan vücudu, gelen kalorileri ve onları yakan faaliyeti izlediği ölçüde zekidir. 

Vücudu eğitmek

Gelecekte kalori alımının ne olacağı konusunda hiçbir fikri olmadığı için fazla kalorileri yağ olarak saklama eğilimindedir. 

Egzersiz, vücudunuzun yağ yakımını engellemek için ihtiyaç duyduğu şeydir. Basitçe koşmak, yüzmek veya bisiklete binmek vücudu yağ yakmaya teşvik edecektir.

Adım 2

Bu basit egzersiz biçimleri, bir sistemin yağ yakması ve kas kazanması için en iyi başlangıç ​​noktasıdır. Bunun bir tamamlayıcısı olarak, olabildiğince sağlıklı beslenmeye başlamak isteyeceksiniz ve programınıza biraz direnç eğitimi eklemeniz gerekecek. 

Direnç antrenmanının en etkili şekli ağırlıklardır. Ağırlıklar kas kütlesini artırır ve bu da kalorilerin yakılma hızında artışa neden olur. Bunu, iyileştirilmiş diyetinizden alınan düşük kalorilerle birleştirin ve sağlığınızda çarpıcı bir iyileşme görmelisiniz.

Adım 3

Bu aşamada besin alımınızı artırabilirsiniz. Kaslarınız büyüdükçe ve beliniz küçüldükçe önceki adımdan hızlı sonuçlar görmelisiniz. Yağ yakıp kas kazandığınızda tam olarak istediğiniz sonuç budur. 

Sonunda metabolizmanızın yağ yakmaya ve kasları büyütmeye çalışacağı bir aşamaya ulaşacaksınız, ancak zorluk vücudun doğal kas yakma eğiliminde yatıyor. 

Bazen uyanırken acıktığınızda, bu vücudunuzun yağ yerine kas yakmasının bir belirtisidir.

Adım 4

İlerledikçe, kardiyo ve ağırlık antrenmanınızı hızlandırmanız gerekecek. Vücudunuz her yeni seviyeye uyum sağladığından, kullandığınız ağırlıkların sürekli olarak kilo alması gerekecektir. 

Belirgin bir zorluk yaşamadan 8 tekrar için bir ağırlık kaldırabildiğinizde, ağırlığı artırabilir ve basıncı sabit tutabilirsiniz. Bu aşamada protein takviyeleri de ekleyebilirsiniz. 

Bunlar, kası hızla onararak yağ yakmanıza ve kas kazanmanıza yardımcı olabilir. Protein, kas onarımına yardımcı olan besindir ve bu, eğitim programınız devam ederken büyümeyi teşvik eder.

Yağ yakmayı ve kas kazanmayı öğrenmenin en önemli adımı vücudunuzu eğitmek, önce yağ yakmak ve sonra kas büyümesini sürdürmektir. 

Leave a Reply