Yeni Bir Bilgisayar Alırken Bir Demet Para Tasarruf Etmenin 3 Basit Yolu

GENEL TEKNOLOJİ

Yeni bir bilgisayar mı satın almak istiyorsunuz?

Size sunulan tüm seçeneklerden bunaldınız mı?

Günümüzün yüksek bilgisayar maliyeti sizi endişelendiriyor mu?

Çoğu insan için yeni bir bilgisayar satın almak, yeni bir araba satın almak kadar stresli olmak zorunda değildir. O kadar pahalı olması da gerekmez. 

Çoğu insan gibiyseniz ve bir bilgisayar satın almak için sınırlı bir bütçeniz varsa, paranızın karşılığını olabildiğince çok bilgisayar almaya çalışmanız gerekir.

İşte yeni bir bilgisayar satın alırken herkesin para biriktirebileceği 3 basit yol:

1) En iyi teklif için alışveriş yapın.

Oldukça açık görünüyor. Ancak pek çok kişi, en “ekstralara” sahip en hızlı, en pahalı bilgisayara ihtiyaç duymadıklarının farkında değil. Aslında, daha eski bir bilgisayar kullanıyorsanız, en ucuz yeni bilgisayar bile büyük bir yükseltme olacaktır. 

Bilgisayarlar hakkında çok fazla bilginiz yoksa, alışveriş yaparak çok şey öğrenebilirsiniz. Birçok soru sorun, fiyatları karşılaştırın, özellikleri karşılaştırın ve ardından en iyi fiyatı bulun. 

Yerel elektronik mağazanızdan alışveriş yapın ve en iyi çevrimiçi fırsatları arayın. Alışveriş yaparak ne kadar tasarruf edebileceğinize şaşıracaksınız!

2) Kendi “ekstralarınızı” yükleyin

Bir mağazada bulacağınız birçok bilgisayarda zaten yüklü olan birçok ekstra yazılım vardır. Bu uygun olsa da, paradan tasarruf etmenin her zaman en iyi yolu değildir. 

Ayrıca, bu ekstraların çoğu kulağa hoş gelse de, onlara her zaman ihtiyacınız yoktur. Kendi yazılım ekstralarınız (kelime işlemci, anti-virüs, açılır pencere engelleyici, casus yazılım temizleme, oyunlar vb.) İçin ayrı ayrı alışveriş yaparak genellikle daha iyi fırsatlar bulabilirsiniz. 

Ve bunlardan bazılarını ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Bu yüzden, “tam yüklü” bilgisayarı satın almadan önce, kendinize gerçekten tüm ekstralara ihtiyacınız olup olmadığını sorun, ardından küçültülmüş bir bilgisayar satın alıp alamayacağınızı görmek için alışveriş yapın ve ekstraları çok daha ucuza alın!

3) Uzatılmış garanti satın almayın

Bilgisayar “teknisyeni” değilseniz, bilgisayar satıcılarının sunduğu uzatılmış garantiler genellikle kulağa iyi bir fikir gibi gelir. Sonuçta, kim satın aldıktan sonra bir bilgisayarda servis için ödeme yapmaktan rahatsız olmak ister. 

Ancak çoğu bilgisayarın bir garanti ile geldiğini ve bilgisayar sorunlarının çoğunun ya başlangıçta (hala garantiye sahip olduğunuzda) ya da daha sonra (yeni bir bilgisayar satın almanın daha ucuz olabileceği durumlarda) ortaya çıkacağını unutmayın. 

Teknoloji bugünlerde çok hızlı değişiyor. Bu nedenle, uzatılmış garantinin şişirilmiş fiyatına değip değmeyeceğini düşünün. Ayrıca, uzatılmış garantiye gerçekten ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, daha düşük bir fiyata satın almayı isteyin. 

Tüm perakendeciler garanti üzerinde pazarlık yapmaz, ancak bazıları pazarlık eder. Ve uzatılmış garantiyi satın alsanız da almasanız da, her ihtimale karşı tüm dosyalarınızı periyodik olarak yedeklediğinizden emin olun!

Sınırsız bir bütçeniz varsa, kendinizi şanslı sayın. Bilgisayarda iş yapıyorsanız, fiyatı düşük tutmaya çalışırken ihtiyacınız olanı aldığınızdan emin olun. Her ne pahasına olursa olsun, ihtiyaçlarınıza uymayan bir şey satın almak iyi bir anlaşma değildir.

Umarım bu ipuçlarını yararlı bulursunuz ve mutlu bilgisayar alışverişi yaparsınız!

Leave a Reply